Kimdir?

1999 yılında bilgisayar ile tanıştıktan hemen sonra hayatıma giren “internet”, o tarihten bugüne kadar beni hiç yalnız bırakmadı. 90’lı yılların sonunda internet ile tanışmış olmak, o günler için bir anlam ifade etmese de ilerleyen dönemde hayatımın bir parçası haline geldi.

Arda Mendeş Çok fazla detaya girmeden; 2004 yılında internet ile haşır neşir olmaya başlayıp akabinde küçük çaplı da olsa gelir elde edebileceğim web projeleri yönettim. Sayamadığım, isimleri hatırlayamadığım kadar fazla.

2008- 2013 yılları arasında lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2013 yılı güz döneminde Bilgi Üniversitesi, İnteraktif Pazarlama bölümünde yüksek lisans eğitimine başladım. Tahmini bitiş tarihi; 2016.

Eğitim hayatım devam ederken önce aile şirketimizde online pazarlama faaliyetlerini yürüttüm. Sonrasında Doğan Online bünyesinde yer alan Ekolay.net ve tüm dikeyleri için SEO danışmanlığı yaptım.

Ekolay.net aile içi  transferle başka bir gruba aktırıldıktan sonra, görevime devam etmeyerek, iki ortak giriştiğimiz Bahiskuponu.com projesine ağırlık verdim. Uzun ve yorucu bir yol sonrasında tamamlanan proje yayın hayatına başladıktan  kısa bir süre sonra projeden ayrıldım.

2013 yılı Kasım ayında yolum SEOzeo ile kesişti ve 13 ay boyunca SEO Direktörü olarak görev alarak, tüm SEO süreçlerini yönettim. 2014 Aralık ayı itibariyle de görevimden ayrıldım.

Nerelerde karşılamış olabiliriz?

  • 2011 yılında yaptığım araştırma “Web’de dikkatlı adımlar para basar” başlığı ile BTHaber’de özel haber olarak yayınlandı.
  • 2012 yılında Doğuş Üniversitesi’nde “Web dünyasının perdelerini aralıyoruz” seminerine konuşmacı olarak katıldım.
  • 2014 yılında “Backlink Analiz Araçları” arasında önde gelen markalarından olan LinkResearchTools için bir vaka analizi yazdım.
  • 2014 yılında Chip dergisi için SEO’nun alt başlıklarını hedefleyen iki yazı yayımladım.

Bundan sonraki süreçte daha sık karşılaşmak dileğiyle!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir